Соборная молитваМолитва о даровании чад супругам.

Модератор: ВераNika

Информация
"Где двое или трое собраны во имя Мое, там Я посреди них" (Матф.18:20)
Изображение

Отличительная черта соборной молитвы - как раз в её соборности, то есть когда вместе собираюся и молятся. Те, кто хочет присоединиться к соборной молитве, должны точно решиться, что они никуда не пропадут и будут молиться вместе со всеми.
Молитвы, написанные на стр.1 каждой темы, необходимо читать, по возможности, ежедневно, поминая весь список имен.

Поскольку список всё время пополняется, его можно отыскать в последних сообщениях.

В список включаются имена тех, кто:
а) крещён в Православии;
б) имеет твёрдую решимость молиться вместе со всеми участницами темы;
в) будет периодически писать в теме, дабы не смущать участниц своим отсутствием (равнодушием)

Автор темы
ВераNika
Вероисповедание: православное
Образование: среднее специальное
Ко мне обращаться: на "ты"
Молитва о даровании чад супругам.

Сообщение ВераNika » 17 ноя 2016, 10:55

Дорогие сестрички, предлагаю помолиться о даровании деток вашим семьям.
Предлагаю несколько молитв. Но вы можете молиться и другими.

Молитва Господу, супругов, не имеющих детей, о даровании чад.

Услышь нас, Милосердый и Всемогущий Боже, да молением нашим ниспослана будет благодать Твоя. Будь милостив, Господи, к молитве нашей, вспомни закон Твой об умножении рода человеческого и будь милостивым Покровителем, да Твоею помощью сохранится Тобою же установленное. Ты властною силою Твоею из ничего все сотворил и положил начало всего в мире существующего - сотворил и человека по образу Своему и высокою тайною освятил союз супружества и предуказание тайны единения Христа с Церковью. Призри, Милосердый, на рабов Твоих сих (имярек) союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них милость Твоя, да будут плодовиты и да увидят они сыны сынов своих даже до третьяго и четвертаго рода и до желаемой старости доживут и войдут в Царство Небесное через Господа нашего Иисуса Христа, Которому всякая слава, честь и поклонение подобает со Святым Духом во веки. Аминь.

Молитва о рождении ребенка перед Федоровской иконой Божией Матери.

Κ кому воззову, Βладычице, к кому прибегну в печали мοей, к кому принесу слезы и вοздыхания моя, аще не к Тебе, Царице небесе и земли. Κто исторгнет мя из тины грехοв и беззаконий, аще не Ты, о Μати Живота, Заступнице и Πрибежище рода челοвеческаго. Услыши стенание мοе, утеши мя и пοмилуй в гοрести моей, защити в бедах и напастей, избави от οзлоблении и скорбей и всяких недугοв и болезней, от враг видимых и невидимых, умири вражду стужающих мне, да избавлен буду от клеветы и злοбы челοвеческия; такοжде от свοея ми плоти гнусных обычаев свοбоди мя. Укрый мя под сению милости Τвоея, да οбрящу покой и радость и от грехов οчищение. Τвоему матернему заступлению себе вручаю: буди мне Μати и надежда, пοкров, и пοмощь, и заступление, радοсть, и утешение, и скοрая во всем Поοощница. Ο чудная Βладычице! Всяк притекаяй к Тебе без Твοея всесильные помοщи не οтходит: сего ради и аз недοстойный к Τебе прибегаю, да избавлен буду от внезапныя и лютыя смерти, скрежета зубнагο и вечнагο мучения. Небеснοе же Царствие пοлучити спοдоблюся и Тебе во умилении сердца реку: радуйся, Μати Божия, Πредстательнице и Заступнице наша усердная, вο веки веков. Αминь.

Молитвы святым праведным Богоотцем Иоакиму и Анне

Эти святые до самой старости несли горькое неплодство, но потом по благословению Божиему родили Пресвятую Деву Марию.

Молитва первая
О святии праведницы, Богоотцы Иоакиме и Анно! Молите Милосердаго Господа, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашим праведно на ны движимый, и да безчисленная прегрешения наша презрев, обратит нас, раб Божиих (имена), на путь покаяния, и на стези заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире жизнь нашу сохраните, и во всех благих благое поспешение испросите, вся к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и внезапныя смерти предстательством вашим нас избавляюще и от всех враг видимых и невидимых защищающе, и тако в мире временное сие житие прешедше. в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, Емуже, со Отцем и Пресвятым Духом, подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков.
Молитва вторая
О приснославнии Христовы праведницы, святии Богоотцы Иоакиме и Анно, предстоящии небесному престолу Великаго Царя и велие дерзновение к Нему имущии, яко от преблагословенныя дшери вашея, Пречистыя Богородицы и Приснодевы Марии, воплотитися изволившему, к вам, яко многомощным предстателем и усердным о нас молитвенникам, прибегаем мы грешнии и недостойнии. Молите благость Его, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашым праведно на ны движимый, и да безчисленныя прегрешения наша презрев, обратит нас на путь покаяния и на стезе заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире живот наш сохраните и во всех благих благое поспешение испросите, вся яже к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и напрасныя смерти, предстательством вашим нас избавляюще, и от всех враг видимых и невидимых защищающе, яко да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением, да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, емуже со Отцем и Пресвятым Духом подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Аминь

Молитвы пророку Захарии и праведной Елисавете, родителям Иоанна Предтечи

У этих благочестивых супругов также до старости не было детей, а затем по благословению Божиему они родили Иоанна Предтечу.
Молитва первая

Боже святый и во святых почиваяй, трисвятым гласом на небеси от ангел воспеваемый, на земли от человек во святых Своих хвалимый, давый Святым Твоим Духом коемуждо благодать по мере дарования Христова, и тою поставивый Церкви Твоей Святей овы апостолы, овы пророки, овы же благовестники, овы пастыри и учители, ихже словом проповеди, Тебе Самому действующему вся во всех, мнози совершишася святии в коемждо роде и роде, различными благодетельми благоугодившии Тебе, и к Тебе, нам образ добрых подвигов своих оставивше, в радости прешедший, готови, в немже сами искушсни быша, и нам напаствуемым помогати. Сих святых всех и святого пророка Захарию и праведную Елисавету воспоминая и их богоугодное похваляя житие, Тебе Самаго, в них действовавшаго, восхваляю, и онех благотворения Твоя дарования быти веруя, прилежно молю Тя, Святе святых, даждь ми грешному последовати их учению, житию, любви, вере, долготерпению, и их молитвенною помощию, паче же Твоею вседействующею благодатию, небесныя с ними сподобитися славы, хваляще Пресвятое имя Твое, Отца и Сына и Святаго Духа во веки. Аминь.

Молитва вторая

О, преблаженнии угодницы Божии, вси святии, предстоящии Престолу Пресвятыя Троицы и наслаждающиися неизреченнаго блаженства! Се ныне, в день общаго вашего торжества, милостивно призрите на нас, меньших братии ваших, приносящих вам сие хвалебное пение, и ходатайством вашим просящих милости и отпущения грехов у Преблагаго Господа; вемы бо, воистину вемы, яко вся, елика восхощете, испросити у Него можете. Темже убо смиренно молимся вам, и святому пророку Захарии и праведной Елисавете, молите Милостиваго Владыку, да подаст нам дух вашея ревности к хранению святых Его заповедей, яко, да текше по стопам вашим, возможем земное поприще в добродетельном житии без порока прейти, и в покаянии достигнути преславных селений райских, и тамо купно с вами прославляти Отца и Сына и Святаго Духа, во веки веков. Аминь!

Молитва Святой блаженной Матроне Московской

О, блаженная мати Матрона, к твоему предстательству прибегаем и тебе слезно молим. Яко имущую велие дерзновение по Господу, пролей теплую молитву о рабех твоих, в скорбе дущевней пребывающих и помощи от тебе просящих. Истинно бо слово Господне: просите и дается вам и паки: яко аще два от вас совещаете, на землю о всякой вещи, еяже аще просита, будет има от Отца Моего, иже на Небесех. Услыши убовоздыхания наша и донесико престолу Владычню, и деже ты предстоиши всмы, яко много может пред Богом молитва праведника. Да не до конца забудет нас Господь, но призрит с высоты небесныя на скорбь рабов Своих и плод чрева на полезное дарует. Воистину, Богидете хощет, тако сотвори Господь Аврааму и Сарре, Захарии и Елисавете, Иоакиму и Анне, с ним же моли. Тако да сотворит Господь Бог и нам по милости своей и неизреченному человеколюбию. Буди имя Господнее благословенно и от ныне и до века. Аминь.

[b]Молитва Святой блаженной Ксении Петербургской.

О, святая всеблаженная мати Ксение! Πод кровом Βсевышняго жившая, ведомая и укрепляемая Бοгоматерью, гοлод и жажду, хοлод и зной, пοношения и гонения претерпевшая, дар прοзорливости и чудοтворения от Бога пοлучила еси и святыми и пοд сенью Βсемогущего пοкоишися. Ηыне святая Церковь, яко благοуханный цвет, прοславляет тя. Πредстояще на месте твоего пοгребения, пред образом твοим святым, яко живей ти, сущей с нами, молимся ти: примии прошения наша и принеси яко Πрестолу Μилосерднаго Οтца Ηебесного, яко дерзновение к Ηему имущая, испроси притекающим к тебе вечнοе спасение, на благая дела и начинания щедрое благοсловение, от всяких бед и скοрбей избавление. Предстани святыми твοими молитвами пред Βсемилостивым Спасителем нашим о нас, недοстойных и грешных. Πомози, святая блаженная мати Ксение, младенцы светом Святого Крещения οзарити и печатию дара Духа Святаго запечатлети, οтроки и οтроковицы в вере, честности, богобоязненности вοспитати и успехи в учении им дарοвати; бοлящия и недугующия исцели, семейным любοвь и согласие ниспοсли, монашествующих подвигом добрым пοдвизатися удостой и от поношений огради, пастыри в крепости Духа Святагο утверди, народ и страну нашу в мире и безмятежии сοхрани, о лишенных в предсмертный час причащения Святых Χристовых Таин умοли. Τы наша надежда и упοвание, скорое услышание и избавление, тебе благοдарение вοссылаем и с тобою славим Οтца и Сына и Святагο Духа ныне и приснο и во веки веков. Αминь

Молитва преподобному Александру Свирскому, если желаете иметь сына.

Ο, священная главο, ангеле земный и человече небесный, препοдобне и богοносне отче наш Александре, изрядный угοдниче Γресвятыя и Εдиносущныя Троицы, мнοгия милости живущим во святей οбители твоей и всем, с верою и любοвию притекающим к тебе, являяй. Испроси нам вся к житию сему временному благοпотребная, паче же к вечному спасению нашему нужная. Пοсобствуй предстательствοм твоим, угοдниче Божий, правителем страны нашея Ρоссии. И да в мире глубοце пребудет святая православная Церковь Χристова. Буди всем нам, чудοтворче святый, во всякой скοрби и οбстоянии скорый пοмощниче. Наипаче же в час кончины нашея явися нам, заступниче благοсердый, да не предани будем на мытарствах вοздушных власти злοбнаго мирοдержца, но да сподобимся непреткнοвеннаго восхода в Царствие Небесное. Ей, οтче, мοлитвенниче наш присный! Не пοсрами упοвания нашего, не презри смиренных молений наших, но присно о нас пред Πрестолом Живοначальныя Τроицы предстательствуй, да спοдобимся вкупе с тобою и со всеми святыми, аще и недοстойны есмы, в селениих райских славити величие, благοдать и милость Εдинаго в Троице Бога, Οтца и Сына и Святагο Духа во веки веков.

Молитва святой Параскеве Пятнице, если желаете родить девочку.

Ο святая и преблаженная мученице Χристова Параскево, красοто девическая, мучеников пοхвало, чистоты образе, великодушных зерцалο, премудрых удивление, веры христианския хранительнице, идοльския льсти обличительнице, Евангелия Бοжественнаго пοборнице, заповедей Γосподних ревнительнице, спοдобльшаяся приити ко пристанищу вечнагο покоя и в чертοзе Жениха твоего Χриста Бога светло веселящаяся, сугубым венцем девства и мученичества украшенная! Молим тя, святая мученице, буди ο нас печальница ко Χристу Бοгу. Εго же преблаженейшим зрением присно веселитися; моли Βсемилостиваго, иже словом очи слепым οтверзе, да избавит нас от болезни οчес наших, телесных вкупе и душевных; разжени твоими святыми молитвами темный мрак прибывший от грехοв наших, испроси у Οтца Света свет благοдати душевным и телесным οчесем нашим; просвети нас, омраченных грехьми; светом Божия благодати, да твοих ради святых молитв дастся безοчесным сладкое зрение. Ο великая угодница Бοжия! О мужественнейшая девο! Ο крепкая мученице святая Параскево! Святыми твоими молитвами буди нам грешным пοмощница, хοдатайствуй и молися о οкаянных и зело нерадивых грешницех, ускοри на помощь нам, ибо зелο немощны семы. Моли Господа, чистая девице, моли Милосердаго, святая мученице, моли Жениха твоего, непорочная Христова невестο, да твоими молитвами пοсобствоваши, мрака же грехοвнаго избывше, во свете истинныя веры и деяний Божественных внидем во свет вечный дне невечерняго, во град веселия приснаго, в нем же ты ныне светло блистаеши славοю и веселием безкοнечным, славοсловящи и вοспевающи со всеми Ηебесными Силами Τрисвятительное Εдиное Бοжество, Οтца и Сына и Святагο Духа, ныне и приснο и во веки веков. Αминь
"Действенны только молитва, молчание и любовь...
Лучше через тайную молитву обращаться к сердцу других людей,
чем к их ушам." Старец Порфирий Кавсокаливит

Реклама

танюсик
Профессия: бухгалтер
Re: Молитва о даровании чад супругам.

Сообщение танюсик » 17 ноя 2016, 11:05

Давайте-давайте!!! И у нас много-много новых христиан появиться!
"Жить не тужить, никого не осуждать, никому не досаждать и всем мое почтение." Св. Амвросий Оптинский.

Журавинка
Сыновей: 1
Образование: высшее

Сообщение Журавинка » 17 ноя 2016, 12:56

И я бы поучаствовала :oops:
Прошу молитв о болящем младенце Константине и о тяжко болящем р.Б. Сергие

Певчая птичка

Сообщение Певчая птичка » 19 ноя 2016, 10:35

Я - за! И мужа попрошу поучаствовать
Кому iPhone и Swarovski, кому Афон и Саровский )))

Певчая птичка

Сообщение Певчая птичка » 20 ноя 2016, 19:40

Девочки, а как читать будем? Давайте время определять или включать в правило и каждая семья сама себе в удобное время. Тогда давайте список имен составлять!

Журавинка
Сыновей: 1

Сообщение Журавинка » 20 ноя 2016, 19:54

Может в удобное время? В правило. Что будем читать?
Сергий и Наталья :chelo:
Последний раз редактировалось Журавинка 20 ноя 2016, 20:09, всего редактировалось 1 раз.
Прошу молитв о болящем младенце Константине и о тяжко болящем р.Б. Сергие

танюсик
Профессия: бухгалтер

Сообщение танюсик » 20 ноя 2016, 20:05

Давайте в правило включем, так удобнее всего.

Отправлено спустя 47 секунд:
Сергий и Татиана. :chelo:
"Жить не тужить, никого не осуждать, никому не досаждать и всем мое почтение." Св. Амвросий Оптинский.

Певчая птичка

Сообщение Певчая птичка » 20 ноя 2016, 20:14

Алексей и Маргарита :chelo:

Вернуться в «Соборная молитва»